INFLUENCER MARKETING NEDİR?

Belirli bir grubu etkileme gücüne sahip kişilerin, herhangi bir ürün veya hizmet hakkında, ürettikleri içerikleri kendi takipçilerine aktarmaları (tavsiye etmeleri) yoluyla ortaya çıkan pazarlama ve tanıtım çalışmalarının tümüdür. Bu fenomenlerin yorum ve deneyimleri sayesinde, kendi takipçileri ile ürün/hizmet arasında bir ilişki kurulmaktadır. Influencer Marketing aslında geçmişte de ünlü kişiler ve toplumdaki kanaat önderlerinin yaptıkları ürün tanıtımları olarak zaten kullanılmaktaydı. Sosyal ağların gelişimi ile sıradan insanların da yüksek takipçi sayılarına ulaşması, influencer marketing’i daha popüler ve her marka tarafından ulaşılabilir bir pazarlama yöntemi haline getirdi.

NEDEN NEWTV INFLUENCER MARKETING?

 

Influencer marketing konusunda başarılı olmamız ve birçok marka tarafından tercih edilmemizin en büyük sebebi; baştan beri ‘’influencer’ı olmayan influencer marketing ajansı’’ sloganıyla faaliyet gösteriyor olmamız. Bağımsız yapımız sayesinde, influencerlara verilmiş bir sözümüz/taahhüdümüz olmadığından projeye en uygun influencer’lar ile ilerleme konusunda serbestiz.

 

Böylece, her kampanyada erişmek istenen hedef kitleye uygun influencer seçimi gerçekleştiriyoruz. Buna ek olarak, bir kampanya ile takipçilerine eriştiğimiz influencerların aynileri ile tekrar etmek yerine bir sonraki kampanyada farklı influencer’lar ile yeni kitlelere hedeflemeyi amaçlıyoruz. Diğer taraftan markaya uygunluğu yüksek olan veya performansı beğenilen influencer’lar ile tekrarlı veya uzun dönemli çalışmalar da gerçekleştiriyoruz.

 

MARKA ODAKLI İNFLUENCER MARKETİNG

İŞ SÜRECİMİZ

1-"DOĞRU" INFLUENCER SEÇİMİ

Markamım DNA’sına, birefe ve bütçeye en uygun influencer’ı öneriyoruz. Kampanya
sonucundaki performansına göre ilgili influencer ile sonraki ay devam ediyor veya yerine
yenisini ekliyoruz.

2-STRATEJİ KURGUSU

Markanın KPI’larına uygun sonuç elde etmek için; influencer marketing kampanyasının mecra seçimi (Instagram, Youtube, Tük Tok, Twitch…), influencer seçimi (celebrity, makro, mikro,…), paylaşım adetleri gibi birçok konuyu markanın KPI’ları ve stratejileri doğrultusunda belirliyoruz.

3-OPERASYON

Tecrübeli ekibimiz sayesinde, influencer kampanyalarını hızlı ve kolay şekilde gerçekelşetiriyoruz.

4-RAPORLAMA

Influencer seçimlerinde 3. Parti bağımsız şirketlerin analizlerini sunuyoruz. Kampanya sonucundaki influencer performanslarını ise bizzat kendilerinden alınan ekran görüntüleri ile takip ediyoruz.

RİSKLİ
RİSKSİZ

Gerçekten. Her bir influencer marketing projesi başlangıcında, paylaşım şekli ve adetleri doğrultusunda, influencer bazlı tahmini erişim rakamlarını paylaşıyoruz. Daha ilk adımdan sonucu görebilmeniz için. Tüm influencerlar ile elde edilen toplam erişimi bütçe ile kıyaslayarak CPV (Cost Per View) rakamını belirtiyoruz. Böylece diğer mecralar ile karşılaştırabiliyorsunuz. Influencer seçimlerinde 3. Parti sosyal medya analizlerinden faydalanıyoruz. Raporları bağımsız ve konusunda uzman şirketlerden alıyoruz.

FİYATLAR ÇOK YÜKSEK
İYİ FİYAT

Tek işimiz influencer marketing olduğundan, influencerlar ve menajerleri ile uzun soluklu bir iş birliğimiz var. Bunun sonucunda büyük satın almalar yapıyoruz ve birçok marka için kullandığımız özel indirimli fiyatlarımız mevcut. Veya ayni fiyat içerisinde daha fazla paylaşım alabilecek ilişkilerimiz var.

YÖNETİMİ ZOR
KOLAY VE HIZLI

Proje yoğunluğumuz nedeniyle birçok influencer ve menajeri ile direkt bağlantı halindeyiz. Birçok kişinin/ajansın sadece influencer’a erişmek için dahi vakit harcaması gerekirken, bizim için bu dakikalar içerisinde gerçekleşmekte. Ekibimiz, influencer marketing kampanyası yönetiminde de çok tecrübeli olduğundan, influencer iletişimi markalar için çok rahat ve yüksek verim ile gerçekleşmekte.