CONTENT AS A SERVICE

Sosyal medya düşünüldüğünde, fenomen olmak isteyen herkese söylenen tek bir doğru vardır: ‘’İçerik ve süreklilik çok önemli.’’

Bunun sebebi, her mecranın algoritmasının düzenli içerik üreten kişileri/kanalları ön plana çıkartıyor olmasıdır. Çünkü, programcılar mecrayı kullanan kişilerin sürekli bakacak, okuyacak, izleyecek yeni şeyler bulmasını isterler. Böylece kişiler o mecrayı beğenir, onu tercih eder ve mecra içerisinde daha uzun vakit geçirirler. Bu şekilde kullanımı ücretsiz olan, dikkatlerini sarf ettikleri mecranın reklam geliri elde etmesini sağlarlar. Az kullanıcısı olan mecra da, az takipçisi olan influencer da fazla para kazanamaz.  Bu televizyon kanallarından başlayıp günümüzde geçerliliğini koruyan bir konudur. Özgün bir program akışı olmayan, sürekli ayni filmleri, dizileri gösteren bir televizyon kanalını kimse izlemez. Şimdi de farklı içerikler bulamayan, düzenli olarak paylaşım gerçekleştirmeyen influencer’ların abone sayısı artmıyor.

MARKANIN İÇERİK İHTİYACI

Marka açısından düşünüldüğünde de ayni temel geçerlidir. Instagram veya Youtube kanalındaki abone sayısını arttırmak isteyen bir markanın, düzenli ve özgün içeriğe ihtiyacı vardır. Fakat genelde markalar bu konuyu gözden kaçırır ve daha ziyade takipçilerinin görmek istediği değil kendi söylemek istedikleri konular üzerinden ilerlemeyi tercih ederler. Bu, çoğu zaman halihazırda televizyon için yapılmış reklam filmleri veya katalog için çekilmiş fotoğraflar, hazırlanmış görseller olur. Bunlar da sosyal medya kullanıcısında herhangi bir ilgi, etki yaratmaz.

Buradaki zorluk, düzenli ve özgün içerik oluşturmanın çok maliyetli, vakit ve zaman alıcı olmasıdır. Ek olarak, bu içeriklerin oluşturulması da yeterli olmamaktadır, izlenmesi için ayrıca reklam verme zorunluluğu vardır. Ancak, ‘’influencer her derde devadır’’ yaklaşımımız ile markaların bu problemini influencerlar ile kalıcı bir şekilde çözüyoruz. Bu durum özelinde geliştirdiğimiz iş modelimizin ismi Content as a Servis = markanın ihtiyacı kadar içerik.

Markaların sosyal medya kanallarında istedikleri brief doğrultusunda içerikleri influencer’lar ile oluşturmaktayız. Standart influencer marketing yaklaşımından hiçbir farkı yoktur. Tek fark marka içeriklerinin influencer’ın kanalında değil markanın kendi kanalında yayınlanıyor olmasıdır. Kendilerinin yer aldığı, ilgili içeriği influencerlar da takipçilerine duyurduğundan, herhangi bir reklama da gerek kalmadan trafik çekme ve izlenme problemleri de çözülür.

Content As A Service Bill Gates

İÇERİK İLE YAKALANAN AVANTAJ

Content as a Service ile markalarımızın yakaladığı avantajlar: -Sürekli olarak, ekonomik ve izlenen içerikler -Marka briefleri ile oluşturulduğundan kurumsal konular ile paralel içerikler -Brief paralelinde olmasına rağmen, influencer’lar tarafından oluşturulan organik içerikler -Bir oyuncunun değil o mecrada kendini kanıtlamış kişilerin oluşturduğu içerikler -Marka kanalı olduğundan ürün veya hizmetlerin tanıtımının daha fazla yapılabildiği içerikler -Farklı influencer kullanımları dolayısıyla yeni hedef kitlelere erişim sağlayan içerikler
CaaS HİZMETİMİZDEN FAYDALANAN İŞ ORTAKLARIMIZ

144 YOUTUBE İÇERİĞİ

37 YOUTUBE İÇERİĞİ

78 YOUTUBE İÇERİĞİ